LIVE Λεπτό Προς Λεπτό:Ο.Φ.Ι.-Α.Ο.Επισκοπής (Κυριακή 13/1 ΩΡΑ 15.00 UPD)

Λεπτό προς Λεπτό

Θα σας μεταφέρουμε μέσα από αυτό το άρθρο Λεπτό προς Λεπτό από πολύ νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής 13/1 και ώρα 15.00 από το Βουζουνεράκειο Στάδιο,τον αγώνα της 14ης Αγωνιστικής του 5ου ομίλου της ΓΈθνικής Κατηγορίας ανάμεσα σε Ο.Φ.Ι.-Α.Ο.Επισκοπής

Ανανεώνετε Αυτόματα

Ο.Φ.Ι.-Α.Ο.Επισκοπής 2-1 57΄Μαρτσάκης,78΄Παπαδόπουλος-41΄Κατσικοκέρης

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας να έχετε ένα καλό απόγευμα

Τέλος αγώνα που βρίσκει νικητή τον Ο.Φ.Ι. με 2-1

95΄αποβλήθηκε και ο Κορομηλάς για διαμαρτυρία και οι δύο ομάδες με δέκα παίκτες

94΄ αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Κούρτι

4η αλλαγή ΟΦΙ στο 90΄ την θέση του Μαρτσάκη πήρε ο Ηλίας Καραγιάννης ο οποίος επανερχεται μετά από 7 μήνες από το σοβαρό τραυματισμό που είχε

Συμπληρώσαμε 90 λεπτά παιχνιδιού

88΄αλλαγή για τον ΟΦΙ  την θέση του Τοπούζη παίρνει ο Γιουκούδης

86΄ φάουλ Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Χύσι στο κάθετο δοκάρι

85΄λεπτά παιχνιδιου μπροστά στο σκορ ο Ο.Φ.Ι. με 2-1

78΄Εκτελεί ο Παπαδόπουλος και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Νικήφορου γράφοντας το 2-1

76΄Πέναλτι για τον Ο.Φ.Ι.που κερδίζει ο Μαρτσάκης από τον Νικηφόρο

74΄Την 2η αλλαγή του πραγματοποιεί ο  ΟΦΙ την θέση του Πότσι παίρνει ο Κορέτας

71΄ απευθείας φάουλ Παπαδόπουλου δίπλα από τα δοκάρια του Νικηφόρου

Συμπληρώσαμε 70 λεπτά παιχνιδιου στο Βουζουνεράκειο στάδιο

68΄ σέντρα από δεξιά του Μαρτσάκη πλασέ με την μια του Τοπούζη πάνω στο σώμα του Σαββίδη και κόρνερ.

65΄λεπτά παιχνιδιου 1-1 το σκορ

60΄ σέντρα του Μηνά από δεξιά η μπάλα έφυγε από την περιοχή, νέα πάσα Αναστασόπουλου διαγώνια στον  Μαρτσάκη απο δεξιά το σουτ κολλάει στο λασπωμένο τερέν και έδιωξαν οι αμυντικοί.

58΄ Μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου από τα δεξιά και  διώξιμο του Νικηφόρου, ο Μαρτσάκης από κοντά με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1,και φέρνει το ματς στα ισια.

57΄Ισοφαρίζει με σκορερ τον Μαρτσάκη ο Ο.Φ.Ι.

55΄ Πρώτη αλλαγή για την Επισκοπή στην θέση του Γιόρνταν περνάει ο Τίρα

50 λεπτά παιχνιδιου στο Βουζουνεράκειο προηγείται η Επισκοπή με 1-0 χάρις στο γκολ του Νίκου Κατσικοκέρη από το 41΄

48΄ ο Σωπασής φεύγει πίσω από την σέντρα μόνος του και απέναντι από τον Πρίφτη πλασάρει άουτ,μεγάλη στιγμή για την Επισκοπή να διπλασιάσει τα τέρματα της.

Χωρίς αλλαγές  οι δυο ομάδες

46΄Σέντρα στο δευτερο μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45΄Λεπτά παιχνιδιου προηγείται με 0-1 η Επισκοπή

Ανοίγει το σκορ η Επισκοπή με τον Καρσικοκέρη όπου πραγματοποιέι μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση και πατάει κάλα στον αγωνιστικό χωρο

41΄Γκολ για την Επισκοπή συνεργασία Σουμπασάκη που έβγαλε με την μια στον Κατσικοκέρη αυτός από θέση βολής με πλασέ έκανε το 0-1

38΄ σέντρα από δεξιά του Μηνά, έδιωξε ο Ρούσσης, ξανά από δεξιά σουτ του Αναστασόπουλου ψηλά άουτ.

35΄Αρκετά καλό παιχνίδι παρά τον βαρύ αγωνιστικό χωρό,με γρήγορες εναλλαγές φάσεων μπροστά από τις δυο εστίες

Συμπληρώσαμε 30 λεπτά παιχνιδιού πάντα στο 0-0

29΄ φάουλ σέντρα Παπαδόπουλου από δεξιά, διώχνει με γροθιές ο Νικηφόρος, σουτ στην κίνηση του Μηνά από το ύψος της περιοχής μόλις άουτ.

25΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Ο.Φ.Ι. όπου περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Τζελέπης και τη θέση του παίρνει ο Πυθαρούλης

Προσπαθεί να ισσοροπήσει το παιχνίδι ο Ο.Φ.Ι.

20 λεπτά παιχνιδιου πάντα στο 0-0

18΄Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΙ  σέντρα από δεξιά Αναστασόπουλου, κεφαλιά καρφωτή Χύσι στο κάθετο δοκάρι.

15’ Πιο επιθετική η Επισκοπή στην αρχή του αγωνα.

14΄ από γέμισμα του Κούρτη κεφαλιά πάσα Κατσικοκέρη και σουτ από μέσα δεξιά της μικρής περιοχής του Σουμπασάκη άουτ.

13΄σέντρα από αριστερά του Γεωργούλη, στο β΄ δοκάρι σουτ πάσα του Νάκκου και ο Κατσικοκέρης πλασάρει από κοντά άουτ.

8΄Η μπάλα κυλάει δύσκολα στον αγωνιστικό χώρο και κάνει δύσκολη την ζωή των ποδοσφαιριστών,όπου σε ορισμένα σημεία του γηπέδου κολλάει πάρα πολλή

4΄ Χτύπημα φάουλ από τον Σουμπασάκη πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ

3΄Αρκετά βαρύς ο αγωνιστικός χώρος από την συνεχόμενη βροχόπτωση,αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά από τις δυο ομάδες

Με καθυστέρηση πέντε λεπτών περίπου ξεκίνησε το παιχνίδι

1΄Σέντρα στο ματς

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

Αρκετός κόσμος στο Βουζουνεράκειο πάρα την συνεχόμενη βροχή

10΄λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα οι δυο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει την προθέρμανση τους και αποχωρούν για τα αποδυτήρια

Οι άνθρωποι του Ο.Φ.Ι. ενημερώνουν ότι πριν την σέντρα θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του επί σειρά ετών μέλος του Δ.Σ. της ομάδας του ΟΦΙ Μιχάλη Γαρεφαλάκη.

14.40 Η Βροχή συνεχίζεται χωρίς βέβαια να δημιουργεί πρόβλημα για την διεξαγωγή του αγώνα

Οι δυο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικο χώρο και πραγματοποιούν το καθιερωμένο τους ζέσταμα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΟΦΙ (ΜΑΓΓΟΣ)Πρίφτης,Αναστασόπουλος,Κορομηλάς,Μίγγας,Τζελέπης,Πότσι,Μηνάς,Χύσι,Τοπούζης,Παπαδόπουλος,Μαρτσάκης

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ)Νικηφόρος,Νάκκας,Γεωργούλης,Ρούσσης,Σέχου,Σωπασής,Σουμπασάκης,Σαββίδης,Κατσικοκέρης,Κούρτι,Γιόρνταν

Διαιτητές
Κωνσταντίνος Κατοίκος(Αθήνα), Αλέξανδρος Σταυρόγλου(Αθήνα), Αντώνιος Αναστασάκης(Χανιά)

Έντονα καιρικά φαινόμενα με πάρα πολύ βροχή πλήτουν τις προηγούμενες ώρες την περιοχή της Ιεράπετρας και ο αγωνιστικός χώρος έχει επιβαρυνθεί,όπου και αυτή τη στιγμή βρέχει,όχι όμως όπως τις προηγούμενες ώρες

Καλό μεσημέρι από το Βουζουνεράκειο Στάδιο της Ιεράπετρας,όπου θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξελίξη του αγώνα.