Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής πανελληνίων πρωταθλημάτων Κ12 και Κ14

Ήττα για την Κ12 Ρεθύμνου,ισοπαλία για την Κ14

Την ήττα με 4-1 γνώρισε στο Ηράκλειο η Κ12 Ρεθύμνου,ενώ η Κ14 Ήρθε ισόπαλοι με σκορ 1-1.Στα ματς που έγιναν στα Χανιά με το Λασίθι, η Κ12 νικησε με 5-0,ενώ η Κ14 με 3-0.

Μικτές Κ12 Ηράκλειο-Ρέθυμνο 4-1

Το 0-1 για το Ρέθυμνο  έκανε ο Πατεράκης στο 15ο λεπτό και στη συνέχεια του α’ 30λέπτου το Ηράκλειο ανέβασε την απόδοσή του και προηγήθηκε με 2-1 με δύο γκολ του Σταματάκη μετά από όμορφες ενέργειες Πετούση για το 1-1 και Γαλανού για το 2-1. Στο β’ ημίχρονο, ο Μαυρογιάννης στο 40’ έκανε το 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 55’ με απευθείας φάουλ ο Πετούσης. Το Ηράκλειο είχε πολλές ακόμα φάσεις που σταμάτησαν πάνω στον εξαιρετικό τερματοφύλακα του Ρεθύμνου Βάμβουκα ενώ είχε και δοκάρια με Λαγουδάκη και Μαυρογιάννη.

ΜΙΚΤΗ Κ12 ΕΠΣΗ (Αντώνης Μανιδάκης): Κουκουριτάκης (46’ Αλεξανδράκης), Λυγεράκης, Πάγια (41’ Τοψής), Ψυκάκος, Ακουμιανάκης (30’ Μαυρογιάννης), Λαγουδάκης (46’ Κλάδος), Σταματάκης (41’ Καλογιαννάκης), Πετούσης, Γαλανός (30’ Κωστάκης)

ΜΙΚΤΗ Κ12 ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Μπαστάκης): Βάμβουκας, Αποστολάκης, Πατεράκης, Ανδριώτης, Γιαχάι, Χρηστίδης, Παπαδάκης, Κιάτο. Έπαιξαν και οι Σιμονάι, Μαρκάκης, Αργυρόπουλος, Κουράτορας, Κοσκινάς, Μιχαηλίδης.

Αποτελέσματα (2η)
Ηράκλειο-Ρέθυμνο         4-1
Χανιά-Λασίθι                    5-0

Μικτές Κ14 Ηράκλειο-Ρέθυμνο 1-1

Tο Ρέθυμνο προηγήθηκε στο 49’ με πέναλτι που κέρδισε ο Στριλιγκάς σε ανατροπή του από τον Παπαδάκη και μετέτρεψε σε γκολ ο Ντ.Χύσκο.Το Ηράκλειο με τον Ρολάκη στο 65’ να σεντράρει και τον Χρονάκη με κοντινό πλασέ να κάνει το 1-1 και να  φέρνει το ματς στα ίσια.

ΜΙΚΤΗ Κ14 ΕΠΣΗ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Παπαδάκης, Μαυροειδής (60’ Λέσι), Ρολάκης, Βασιλάκης (60’ Πρασατζάκης), Περάκης, Νοικοκυράκης (55’ Κατσαβούνης), Κώττας, Πάπα (17’ λ.τ. Αδαμάκης, 60’ Πρασατζάκης), Γκιαουράκης (55’ Χρονάκης), Κουτσουπιάς, Γκούντελος.

ΜΙΚΤΗ Κ14 ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Μπαστάκης): Αποστολάκης, Σταυριδάκης, Κολυβάκης, Κοσκινάς, Χύσκο Ρ., Χατζηκωνσταντίνου, Σκουλουφιανάκης, Φραγκάκης (41’ λ.τ. Στριλιγκάς), Χίσκο Ντ., Χριστουλάκης (62’ Μαστοράκης), Νιώρας.

Ηράκλειο-Ρέθυμνο         1-1
Χανιά-Λασίθι                    3-0