ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ – ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0-2

Η Δόξα Πλατανέ δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2 από τον Άρη Ρεθύμνου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο, έχοντας τις πιο κλασικές ευκαιρίες για γκολ, με τους Μπαξεβάνη και Δελήμπαση να αστοχούν από κοντά, χάνοντας την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ. Στην επανάληψη, ο Άρης Ρεθύμνου αιφνιδίασε την ομάδα μας στο 47ο λεπτό, κάνοντας το 0-1. Στη συνέχεια, οι παίκτες μας προσπάθησαν να πιέσουν, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης. Ο Σεφουλλάι με γυριστό έφτασε κοντά στο γκολ στο 88ο λεπτό, αλλά 2 λεπτά αργότερα ο Αντουράκης διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Να σημειώσουμε ότι η Δόξα Πλατανέ έπαιζε με 10 παίκτες από το 80’, όταν ο Μπαξεβάνης αντίκρυσε την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η ομάδα μας θα επιστρέψει στο γήπεδο την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου (15.00), όπου θα φιλοξενηθεί από τον Αστέρα Ρεθύμνου στην Σοχώρα, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

14’ Ο Μπαξεβάνης με ωραία ατομική προσπάθεια βγήκε απέναντι από τον Χνάρη πλασάροντας ελάχιστα άουτ.

19’ Ωραίο τρίγωνο Μπαξεβάνη, Καργάκη, Δελήμπαση, με τον τελευταίο να αστοχεί από πολύ πλεονεκτική θέση.

30’ Ο Ματαραγκάσι σούταρε με τον Παλιεράκη να αποκρούει σωτήρια.

38’ Ο Μπαξεβάνης πιάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να περνάει άουτ.

47’ Ο Ματαραγκάσι βγάζει τη σέντρα από αριστερά, με τον Σηφακάκη να νικάει με κεφαλιά τον Παλιεράκη για το 0-1.

80’ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μπαξεβάνη.

82’ Τετ α τετ ο Ματαραγκάσι με τον Παλιεράκη να αποκρούει σε κόρνερ.

88’ Ο Δελήμπασης εκτέλεσε το φάουλ, με τον Σεφουλάι να πιάνει το γυριστό, αλλά η μπάλα να μην καταλήγει στα δίχτυα και να προσκρούει στα σώματα μπροστά από το τέρμα.

90’+ Ο Ζότο από αριστερά βγάζει τη συρτή σέντρα, με τον Αντουράκη να γράφει με πλασέ από κοντά το 0-2.

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μ. Δεληγιαννάκης): Παλιεράκης, Βαρδουνιώτης (59’ Σαμιώτης), Λάριος, Νούρτσε, Σεφουλλάι, Μιχελιδάκης, Μαγιάφας, Δελήμπασης Στ., Καργάκης (74’ Ξενοκαλάκης), Μαγάκης (86’ Ανυφαντάκης), Μπαξεβάνης.

ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Άρης Παπαδάκης): Χνάρης, Αντουράκης, Βαρούχας, Δασκαλάκης, Χασιώτης (16’ λ.τ. Ναθαναηλίδης), Περίφανος, Γιαννόπουλος (46’ Ζότο), Καψαλάκης (90’ Μιχαλέρης), Σηφακάκης, Γαβαλάς (75’ Μαργκίνι), Ματαραγκάσι (90’ Κιάτια).