Νίκη για τα Χανιά τον Λεβαδειακό

Μεγάλη νίκη πέτυχαν τα Χανιά απέναντι στον Λεβαδειακό το απόγευμα της Δευτέρας 16/12

Μετά  από τρεις άγονες αγωνιστικές στα Περιβόλια, οι Χανιώτες πανηγύρισαν εντός έδρας και ανέβηκαν στην 6η θέση της κατάταξης φτάνοντας τους 14 βαθμούς, ενώ ο Λεβαδειακός παρέμεινε στους 11 και την 9η θέση.

Μία πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα του Αλέξανδρου Βοσνιάδη τόσο για βαθμολογικούς λόγους, όσο και για την ψυχολογία, στη μάχη για είσοδο στα πλέι οφ, καθώς αν τα Χανιά θέλουν να φτάσουν εκεί θα πρέπει ματς σαν αυτό της Δευτέρας να τα κερδίζουν.

Στον αντίποδα ο Λεβαδειακός παρέμεινε χωρίς νίκη μακριά από την έδρα του και στα χαμηλά. Οι Βοιωτοί είχαν δοκάρι  με τον Βήχο.

Στο 31’ θα έρθει το γκολ για τα Χανιά όταν από πολύ ωραία ενέργεια του Τζιώρα από τα αριστερά και σέντρα στην περιοχή του Λεβαδειακού, με στόχο τον Δημητριάδη, ο Άνγκουα με προβολή θα στείλει αθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

Το τελικό 2-0 με ένα πολύ ωραίο γκολ του Βρεττού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κίτρινες: 58’ Τριανταφυλλάκος, 63’ Πάνος

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου), Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά), Κορώνας (Πειραιά), 4ος: Λάμπρου (Εύβοιας).

ΧΑΝΙΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος, Σωτηράκος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Μουμίν, Τριανταφυλλάκος (85’ Σελινιωτάκης), Κάσσος, Βρεττός, Δημητριάδης (74’ Παναγιωτούδης), Τζιώρας (65’ Κουσκουνάς).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Μπάγιτς, Αργυρόπουλος (60’ Ορφανίδης), Βήχος, Λιάγκας, Άνγκουα (79’ Κόναν), Νίκας (46’ Ν’ Νομό), Καραχάλιος, Κοζορώνης, Συμελίδης, Μάντζιος, Ιωαννίδης.