Νίκη για τη Κ-16 Χανίων όπου κατέκτησε την 2η θέση και πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού

Στη επόμενη φάση πέρασε η Κ-16 Χανίων όπου κέρδισε με 2-1 την αντίστοιχη του Λασιθίου και πέρασε στην επόμενη φάση του Θεσμού.
Τα Χανιά μπήκαν δυνατά στο ματς όπου κατάφεραν στο 7ο λεπτό και άνοιξαν το σκορ με τον Αθανασάκη.

Στο 24΄ο διαιτητής Ρ.Σταυρουλάκης υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή του Ανδρουλάκη,αλλά όπως διαμαρτύρονται οι του Λασιθίου ήταν εκτός περιοχής και σε καμία περίπτωση παράβαση,αλλά επιθετικό φάουλ σε αμυντικό της ομάδας του Λασιθίου.Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπερικάκης όπου και ευστόχησε γράφοντας το 2-0 για τα Χανιά.

Στο 39΄μείωσε το Λασίθι σε 2-1 με τον Τρόκα όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε φάσεις και από τις δυο ομάδες, χωρίς να επιτευχθεί κάποιο τέρμα.

Στο 63΄διαμαρτύρεται το Λασίθι για μια φάση που δεν δόθηκε πέναλτι.

Στην 3η φάση του θεσμού πέρασε η ομάδα των Χανίων κατακτώντας την 2η θέση του 12ου ομίλου,και την 1η θέση κατέκτησε το Ηράκλειο.