Αστέρας Ρεθύμνου:Δεύτερη εκτός έδρας νίκη, 0-4 στους Αρμένους…

Τη 2η επιτυχία του πανηγύρισε ο Αστέρας Ρεθύμνου στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΠΡ, κερδίζοντας με 0-4 τον Ο.Φ.Α., εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα μας «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση νίκης, σημειώνοντας τα 3 πρώτα τέρματα από το α’ μέρος. Μόλις στο 2’ ο Χατζηπαράσχος πλάσαρε από κοντά για το 0-1, ενώ τα επόμενα δύο γκολ σημειώθηκαν σε διάστημα 3ών λεπτών. Ο Κλειδής εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα για το 0-2 (23’), ενώ 3 λεπτά αργότερα ο Γύπαρης δε λάθεψε σε τετ α τετ για το 0-3. Στην επανάληψη, δεν άλλαξε κάτι, παρά το γεγονός πως η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες από το 64’, έπειτα από 2η κίτρινη κάρτα που αντίκρυσε ο Γερωνυμάκης. Μάλιστα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες έξω από την αντίπαλη εστία, με τον Ρότζεν να διαμορφώνει το τελικό 0-4, έπειτα από όμορφη ατομική προσπάθεια από τα αριστερά.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

2’ Ο Χατζηπαράσχος από κοντά πλασάρει για το 1-0.

23’ Έπειτα από κόρνερ και λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, ο Κλειδής γράφει το 0-2.

26’ Ο Γύπαρης βγαίνει τετ α τετ με τον Αποστολάκη, πλασάροντας σωστά για το 0-3.

56’ Ο Αντωνόπουλος τη σέντρα ο Γύπαρης έπιασε την κεφαλιά αμαρκάριστος, με τον τερματοφύλακα να απομακρύνει σε κόρνερ.

58’ Ο Γύπαρης σε τετ α τετ, με το σουτ που επιχειρεί να βγαίνει λίγο άουτ.

64’ Δεύτερη κίτρινη ο Γερωνυμάκης, με τον Αστέρα Ρεθύμνου να μένει με 10 παίκτες.

76’ Έπειτα από ωραία κούρσα του Τάκα από αριστερά, πάσαρε στον Χατζηάδη μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο να βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι, έπειτα από ωραίο πλασέ.

85’ Ο Χατζηάδης πιάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, με τον Σκουλούδη να μπλοκάρει.

87’ Σουτ του Ρότζεν έξω από την περιοχή, με τον Σκουλούδη να μπλοκάρει ξανά.

90’+ Ο Ρότζεν κάνει σπουδαία ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και ενώ βρέθηκε απέναντι από το τέρμα δεν λάθεψε, γράφοντας το 0-4.

90’+ Ο Αντωνόπουλος έπιασε ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, με τον Σκουλούδη να αποκρούει.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρύλλης, Δασκαλομαρκάκης, Αγαλιώτης.

ΟΦΑ (Τριχάκης): Αποστολάκης (70’ Σκουλούδης), Κριτσιώτης (62’ Ξένος), Κολυβάκης, Αναγνωστάκης, Κουνδουράκης, Βαβουράκης, Τσόλας, Βογιατζάκης, Τάρε, Κόντη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Ασπρομάτης): Γαγάνης, Ρότζεν, Γερωνυμάκης, Κλειδής, Μελαδάκης, Γύπαρης, Αντωνόπουλος, Άννι (62’ Σαββάκης), Τάκα, Χατζηπαράσχος (62’ Χατζηάδης), Μιχαηλίδης.