Δόξα Πλατανέ:Έχασε τις ευκαιρίες και το ματς στο Μελιδόνι

ΕΧΑΣΕ ΤΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΜΕΛΙΔΟΝΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ…
Παρά την υπεροχή και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, η Δόξα Πλατανέ δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο Μελιδόνι, χάνοντας με 2-1 από τον Τάλω, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, με τον Καργάκη να χάνει μοναδικό τετ α τετ στο πρώτο 15λεπτο. Όμως, στο 26’ ο Τάλως προηγήθηκε με κεφαλιά του Χαριτάκη, έπειτα από αδράνεια της άμυνας μας, με το 2-0 να έρχεται λίγο αργότερα (32’) με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπιτζανάκη. Στην επανάληψη, η Δόξα Πλατανέ κυριάρχησε, δημιούργησε σπουδαίες ευκαιρίες, με τους Μπαξεβάνη και Σεφουλλάι να αστοχούν σε τετ α τετ, ενώ στο 86’ μείωσε σε 2-1 με αυτογκόλ του Κουβάκη. Στο 88’ ο Σεφουλλάι βρέθηκε κοντά στο 2-2, καθώς σε μοναδικό τετ α τετ το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μ. Δεληγιαννάκης): Παλιεράκης, Νούρτσε, Νάσκοφ, Μιχελιδάκης, Ξενοκαλάκης (46’ Λάριος), Μαγιάφας, Δελήμπασης Στ., Καργάκης, Μαγάκης, Σεφουλλάι, Μπαξεβάνης.