Ηττήθηκε ο ΟΦΗ από την ΑΕΛ στο Ηράκλειο

Την ήττα με 2-3 γνώρισε ο ΟΦΗ στο Ηρακλειο το απόγευμα του Σαββάτου που μπαίνει σε μεγάλες περιπέτειες για την παραμονή του στην κατηγορία.

Η ομάδα του Ηρακλείου ηττήθηκε 2-3 από τη Λάρισα, με διαιτητική σφαγή από τον Κουτσιαύτη, αλλά και με δική της αυτοκτονία.

Ο ρέφερι της αναμέτρησης έδωσε ένα ανύπαρκτο πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι και μπήκαν ξανά στο παιχνίδι, ενώ σε όλο το 90λεπτο σφύριζε συνεχώς με “δύο μέτρα και δύο σταθμά”.

Βέβαια, ο ΟΦΗ έμεινε στα  αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο, θυμίζοντας ξανά τις άσχημες αγωνιστικές μέρες, που τον οδηγούν στο  βυθό της βαθμολογίας, με τη σημερινή αντίπαλο να είναι πλέον σε απόσταση τριών βαθμών.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης (80′ Λυμπεράκης), Μεγιάδο, Στάικος, Ντε Γκουζμάν, Γρίβας (68′ Σολίς), Στάρτζεον (80′ Μαρινάκης), Σαρδινέρο (80′ Καστάνιος).

ΛΑΡΙΣΑ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μπέρτος (46′ Ηλιάδης), Ζίζιτς, Μαξιμένκο, Γιακιμόφσκι, Κολομπίνο, Μπεν Χατίρα (76′ Μιλοσάβλιεβιτς), Ακούνια, Νικολιάς (26′ λ.τ. Γκράουρ), Πινακάς, Ντουρμισάι (87′ Νούνιτς).