Με… το δεξί στην Α’ ΕΠΣΡ – Νίκη με 0-1 στα Αγγελιανά

Η καλή αρχή… από την 1η αγωνιστική φαίνεται, με τον Αστέρα Ρεθύμνου να ξεκινάει νικηφόρα τη φετινή αγωνιστική περίοδο στην Α’ ΕΠΣΡ επικρατώντας με 0-1 του Αρκαδίου Αγγελιανών, εκτός έδρας.

Με… το δεξί ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα μας στην πρώτη κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος, κατακτώντας τους πρώτους της 3 βαθμούς. Οι παίκτες του Ηλία Ασπρομάτη κυριάρχησαν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και με το γκολ του Ρότζεν στο 23ο λεπτό έφυγαν νικητές από τα Αγγελιανά. Μάλιστα, στο α’ ημίχρονο το σκορ θα μπορούσε να έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις υπέρ της ομάδας μας, με τον σκόρερ Ρότζεν να χάνει πέναλτι στο 11’ (το κέρδισε ο Γύπαρης, ενώ απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας), ενώ ακυρώθηκαν 3 γκολ σε διάστημα 38 λεπτών (Κλειδής, Τζαγκαράκης, Γύπαρης). Στο β’ μέρος και πάλι ο Αστέρας Ρεθύμνου δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, τις οποίες όμως δεν εκμεταλλεύτηκε, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου παιχνιδιού της ομάδας μας.

Η διαιτησία: Βλαχάκης, Δασκαλομαρκάκης, Βαρβαντάκης – Παρατηρητής Διαιτησίας: Βοσκάκης.
Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Γερωνυμάκης, Κλειδής, Μελαδάκης, Γύπαρης, Αντωνόπουλος, Ψυχουντάκης, Άνι (75’ Μιχαηλίδης), Ρότζεν, Τζαγκαράκης (58’ Χατζηάδης).