Mεγάλες νίκες για Επισκοπή και Εργοτέλη

Μεγάλε νίκες πέτυχαν η Επισκοπή εκτός έδρας τον ΠΑΟ Β’ και ο Εργοτέλης τον Λεβαδειακό

Με 2 γκολ του Τίμι Εμποι στο πρωτο ημίχρονο η Επισκοπή έφτασε στην νίκη με 1-2 στο γήπεδο Ασπροπύργου με τον ΠΑΟ Β’ στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του νότ΄ίου ομίλου της Super League.Ο Εμπόι στο 14′ ανοιξε το σκορ για την Ρεθυμνιώτικη ομάδα,ενώ στο 38′ ο ίδιος παίκτης έγραψε το 0-2.Στο 44′ ο Κρυπαράκος μείωσε το σκορ σε 1-2.

Στο 2ο ημίχρονο η Ρεθυμνιώτικη ομάδα με σωστή τακτική, πάθος, και θέληση, έφτασε σε μια μεγάλη νίκη εκτος έδρας που φτάνει στους 16 βαθμούς.

Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)

Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας), Χριστοδούλου (Ημαθίας)

ΣΚΟΡΕΡ: 44′ Κρυπαράκος σουτ – 14′, 38′ Εμπόι σουτ

Παναθηναϊκός Β (Βάθκεθ): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Θεοχάρης, Κούτσιας, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Καρβούνης, Τσιριγώτης.

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τριντάντε, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Εμπόι, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Σουμπασάκης, Πέτρου, Σκόνδρας.

Εργοτέλης-Λεβαδειακός 1-0

Μεγάλη νίκη πέτυχε και ο Εργοτέλης τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό με 1-0 χαρις σε εύστοχο πέναλτι του Κωστανάσιου στο 29ο λεπτό της αναμετρησης.

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Σταυρόγλου (Αθηνών

ΣΚΟΡΕΡ: 29′ πεν. Κωστανάσιος

Εργοτέλης (Μπαδήμας): Τσέλιος, Σαρρής, Ποζατζίδης, Σερβιλάκης, Ντουμάνης, Πέϊος, Βουτσάς, Μπουτσάκης, Κοκκίνης, Κωστανάσιος, Κόνρααντ.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Χάμοντ, Νίλι, Πολέττο, Βρακάς (46′ Μουτίνιο), Λιάγκας, Μυτίδης, Παναγιώτου, Τζημόπουλος, Τσάπρας, Συμελίδης.