Μικτές Ρεθύμνου | Νίκη για τη Κ17 ισόπαλοι η Κ15

Με νίκη ολοκλήρωσε η Μικτή Κ17 ΕΠΣΡ τις υποχρεώσεις της για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικής Ομάδας σήμερα στην Κριτσά.

Στο εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική η Μικτή Ρεθύμνου επιβλήθηκε με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Λασιθίου και όπως και η Μικτή Κ15 κατέκτησε την 3η θέση στον Κρητικό Όμιλο.

Οι Ρεθυμνιώτες άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκου Αντουράκη στο 27’, ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μίκα Τάρε στο 44’, μετά από ένα καλό παιχνίδι όπου ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα είχαν και οι δύο ομάδες.

Φάσεις και Γκολ

15’ σουτ του Φραγκιαδάκη έξω από την περιοχή, θα μπλοκάρει ο Χεμπάι.

20’ σε αντεπίθεση ο Βισκαδουράκης θα σουτάρει άουτ.

27’ σέντρα του Αντουράκη, χέρι του Αχλάτη με τον κ. Μόσχου να δίνει το πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Αντουράκης και ανοίγει το σκορ, 0-1.

40’ σουτ του Μότσο έξω από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι.

44’ σέντρα του Κοκονά, ο Τάρε στο δέυτερο δοκάρι με πλασέ θα νικήσει τον Βόκα πετυχαίνοντας το 0-2.

48’ σε θέση τετ α τετ θα βρεθεί ο Βισκαδουράκης κρεμάει τον Χεμπάι, αλλά πρόλαβε ο Εμ. Κοσκινάς προ της γραμμής και έδιωξε.

50’ σουτ του Μότσο απέκρουσε ο Χεμπάι.

54’ ο Χύσκο τροφοδοτεί τον Τάρε, ο οποίος δεν μπόρεσε να σουτάρει, επωφελήθηκε ο Καρυλάκης, το σουτ του οποίου θα διώξει με τα πόδια ο Βόκα.

75’ σουτ του Μότσο έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει ο Χεμπάι.

80’ ο Χεμπάι αποκρούει τετ α τετ του Πάγκαλου.

90’+ καλή εκτέλεση φάουλ του Κοτζαμπασάκη η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μόσχου, Ταμπουρατζής, Φρατζολάκης (Λασιθίου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 27’ πεν. Μ. Αντουράκης, 44’ (Σ) Τάρε.

ΑΣΙΣΤ: 44’ Κοκονάς.

ΔΟΚΑΡΙ: 40’ Μότσο.

ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 27’ Μ. Αντουράκης.

Σε ακόμα ένα ματς καλή εμφάνιση πραγματοποιήσε ο μανόλης Κοσκινάς χωρίς φυσικά να υστερήσουν οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές από το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Ρεθυμνου.

ΛΑΣΙΘΙ (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Βόκα (68’ Κατσαβδάκης), Αχλάτης (46’ Λαμπράκης), Πουλακίδης, Ισχυρόπουλος (68’ Γιανάκι), Γκιόκα, Κοκκινάκης, Φραγκιαδάκης (78’ Χουλάκης), Πάγκαλος, Βισκαδουράκης, Μότσο, Γκρέμο (46’ Ταφάνι).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Στέλιος Κοζανίδης): Χεμπάι (88’ Σκουλούδης), Αντουράκης, Κολυβάκης, Καραμπατζάκης, Εμ. Κοσκινάς, Χύσκο, Καρυλάκης, Ρ. Κοσκινάς (86’ Κοτζαμπασάκης), Τάρε, Κοτζαμπασίδης (68’ Κρούτι), Κοκονάς (68’ Καπετανάκης).

Λευκή ισοπαλία η Κ15

Την 3η θέση κατέλαβε η Μικτή Κ15 ΕΠΣΡ στον Κρητικό όμιλο μετά από την διεξαγωγή και του τελευταίου παιχνιδιού πριν από λίγο στην Κριτσά απέναντι στο Λασίθι. Η αναμέτρηση ήταν εξ’ αναβολής της 2ης αγωνιστικής των Πανελληνίων πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ-17 & Κ-15, με Λασίθι και Ρέθυμνο να αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Το Ρέθυμνο ήταν καλύτερο στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, είχε δύο δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Βουζουνεράκη, μένοντας στο λευκό 0-0.

Φάσεις και γκολ

1’ ο Κατρίνης βγάζει τετ α τετ τον Στρατάκη, ο οποίος πλασάρει άουτ.

8’ διαγώνιο σουτ Γιακίνι, η μπάλα στο πάνω μέρος τοπυ δοκαριού και άουτ.

12’ ο Γρηγοράκης πρόλαβε την έξοδο του Βουζουνεράκη και πλάσαρε, σημαδεύοντας το κάθετο δοκάρι.

21’ σουτ του Χίσκο μέσα από την περιοχή, θα αποκρούσει ο Βουζουνεράκης.

27’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εσπιαλίδη, η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

49’ δυνατό σουτ του Βόκολου μέσα από την περιοχή θα αποκρούσει ο Νικολακάκης.

52’ δυνατό σουτ του Πολυμίλη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

57’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντ. Χίσκο, διώχνει με γροθιές ο Βουζουνεράκης

58’ σέντρα του Γρηγοράκη, με πλασέ ο Πολυμίλης θα σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώθηκε διότι, όπως επέδειξε η β’ βοηθός

67’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πολυμίλη, ο Βουζουνεράκης θα χάσει αλλά η μπάλα θα καταλήξει κόρνερ.

69’ πάσα Στεφανάκη σε Χατζιράι, αλλά το πλασέ του θα φύγει άουτ.

71’ σουτ του Εσπιαλίδη διώχνει ο Βουζουνεράκης, νέο πλασέ του Στριλιγκά πάνω στον πορτιέρο του Λασιθίου.

77’ απευθείας φάουλ του Πολυμίλη διώχνει ο Βουζουνεράκης.

80’ σουτ του Σκουλουφιανάκη από τα όρια της περιοχής θα μπλοκάρει ο Βουζουνεράκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ταμπουρατζής, Μόσχου, Αδαμάκη (Λασιθίου).

ΔΟΚΑΡΙΑ: 8’ Γιακίνι – 12’ Γρηγοράκης, 27’ Εσπιαλίδης.

ΛΑΣΙΘΙ (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Βουζουνεράκης, Χατζιράι, Γιακίνι (57’ λ.τ. Σκουλάς), Αναγνωστόπουλος, Τραυλός, Στρατάκης, Κράστα, Βόκολος, Κατρίνης (74’ Φωτουλάκης), Λιοντάκης (65’ Στεφανάκης), Τζαράκης (41’ Σκοκάκης).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Φίλιππος Μουρτζανός): Νικολακάκης (73’ Καραδάκης), Τούλιος, Τσαγλιώτης, Μ. Παπαδάκης, Σκουλουφιανάκης, Ανδρεδάκης (74’ Βάμβουκας), Ντ. Χίσκο, Ξηράς (41’ Στριλιγκάς), Γρηγοράκης (70’ Α. Βαρούχας), Κουράτορας (41’ Πολυμίλης), Εσπιαλίδης.