Νίκη εκτός έδρας για την Επισκοπή με σούπερ Καταλίν Τίρα

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και έχοντας τον έλεγχο του ματς σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η Επισκοπή κέρδισε εύκολα τον Ατρόμητο Πειραιά με 1-3

Μπαίνοντας από το πρώτο λεπτό η ομάδα της Επισκοπής έδειξε από πολύ νωρίς τα δόντια της,και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6΄με τον Καταλίν Τίρα που ήταν σε μεγάλη μέρα.

Στο 6 από τη σέντρα του Σερβιλάκη ο Καταλίν Τίρα με εναέριο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1 για την Επισκοπή.

Στο 34’ ο Σουμπασάκης έβγαλε μια κάθετη μπαλιά για τον Τίρα,όπου εκείνος με άψογη προσποίηση «άδειασε» δύο αμυντικούς του Ατρονήτου και αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Κατσικοκέρης που βγήκε απέναντι στον Γαβαλά τον τρίπλαρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Όλα λεφτά η προσποίηση του Καταλίν Τίρα!

Στο 43’ ο Δανασής έβγαλε ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνάς της Επισκοπής στον Συράκο και αφού τρίπλαρε τον Χανιωτάκη από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. μειώνοντας σε 1-2 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 52′ ο Τίρα με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή άφησε άναυδο τον Γαβαλά στέλνοντας τη μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ της εστίας γράφοντας το 1-3 και δεύτερο προσωπικό του τέρμα κλειδώνοντας και το ματς.

όπως αποδείχτηκε ήταν ένα εύκολο απόγευμα για την ομάδα της Επισκοπής όπου γυρίζει με τους 3 πόντους της νίκης στις αποσκευές της στο Ρέθυμνο.

Διαιτητής: Σφετσιάς (Σάμου). Βοηθοί: Ισσά (Αθηνών) – Καραγεώργος (Αθηνών).

Συνθέσεις

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Θεοδώρου): Γαβαλάς, Βυζανιάρης, Γαβαλάς, Όλγκεν, Κωτσάλας, Σαμιώτης, Χαραλάμπους, Μπαλατσούρας, , Συράκο, Δανασής, Επιτροπάκης,

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης): Χανιωράκης, Λαζαρίδης, Σερβιλάκης, Σέχου, Ρούσσης, Νάκας, Ζαχαρός, Σουμπασάκης, Ρικάρντο, Κατσικέρης, Τίρα.