Νίκη για τις γυναίκες του Αστέρα Ρεθύμνου

Ο Αστερας Ρεθύμνου επικράτησε στο γήπεδο της Σοχώρας με 1-0 τις Αβάντιδες με σκορερ την Μπετανκουρ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

3’ Πρώτη καλή ευκαιρία για τις Αβάντιδες με την Κοκοτσάκη να σουτάρει μέσα από την περιοχή και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

11’ Η Οτινιάνο αποχωρεί ως τραυματίας.

13’ Η Μανωλίτση κλέβει την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή, πασάρει στην Μπετανκούρ η οποία σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει στη συμβολή των δοκών.

48’ Η Κατωπόδη απειλεί από μακριά με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

56’ Η Τζαφέρη σουτάρει από μακριά με την μπάλα να φεύγει άουτ.

57’ ΓΚΟΛ! Απίθανος συνδυασμός από το δεξί άκρο της επίθεση μεταξύ Κιαχίδου και Δαφέρμου, με την τελευταία να πραγματοποιεί σέντρα ακριβείας στο κεφάλι της Μπετανκούρ η οποία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

75’ Η Δαφέρμου εκτελεί το φάουλ, με την Κελαϊδή να αστοχεί με προβολή από κοντά.

80’ Η Μαρκουτσά εκτελεί από πλάγια θέση το φάουλ, με την Καραμουσαδάκη να μην προλαβαίνει για πολύ λίγο να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

82’ Η Μάστακ σουτάρει μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

90’+ Η Σταγάκη πιάνει το σουτ από μακριά, με την μπάλα να φτάνει αδύναμα στα χέρια της Γιαννακούλη.

90’+ Η Πλυτά πιάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή με την Κούντου να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

Αστέρας Ρεθύμνου (Νίκος Κυριακόπουλος): Κούντου, Κελαϊδή, Δρακάκη, Κιαχίδου, Βορριά, Καραμουσαδάκης, Δαφέρμου, Μαρκουτσά, Οτινιάνο (15’ Καραντωνάκη), Μανωλίτση, Μπετανκούρ (87’ Σταγάκη).

Αβαντίδες Χαλκίδας (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γιαννακούλη, Νεοφύτου (64’ Μπριασούλη), Τζαφέρη (83’ Αργυρίου), Πύθουλα, Μελισσού, Κατωπόδη, Λάγιου, Μάστακ, Πλυτά, Κοκοτσάκη, Παχάκη (64’ Πρίφτη).