Δεν τα κατάφερε στα Ζωνιανά ο Αστέρας Ρεθύμνου

Την 2η φετινή του ήττα γνώρισε ο Αστέρας Ρεθύμνου, χάνοντας με 4-1 από τον Ερμή στα Ζωνιανά, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στη δύσκολη έδρα των Ζωνιανών, αν και προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό με τον Ρότζεν (ασίστ Άννι). Στο 25’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Κιόρι, ενώ στο 32’ ο Θόρια έβαλε μπροστά την ομάδα του από την άσπρη βούλα. Μάλιστα, οι παίκτες μας κέρδισαν πέναλτι λίγα λεπτά αργότερα (35’), με τον Γύπαρη να εκτελεί και τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μπλοκάρει. Στο 38’ ο Ερμής είχε δοκάρι, ενώ στο ξεκίνημα του β’ μέρους αύξησε το προβάδισμα του (51’) σε 3-1 με τον Πλουμή. Στο 57’ ο Γεμιστός διαμόρφωσε το τελικό 4-1, βάζοντας τέλος στις ελπίδες της ομάδας μας για κάτι καλύτερο.

Με αυτόν τον τρόπο, ο Αστέρας Ρεθύμνου παρέμεινε στους 28 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική (13η) θα υποδεχθεί την Ε.Α.Π. στην Σοχώρα, την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου, στις 11.00.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Μηχαηλίδης (46’ Τζαγκαράκης), Αντωνόπουλος, Μελαδάκης, Μαραθιανός, Γερωνυμάκης (65’ Σουλιάδης), Γύπαρης (65’ Χατζηπαράσχος), Κλειδής, Τάκα (69’ Χατζηδάκης), Ρότζεν, Άννι.