Ο Απολογισμός της πρωταθλήτριας Χειμώνα Επισκοπής στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος

Ο τίτλος της «πρωταθλήτριας χειμώνα» δικαιωματικά ανήκει στην Επισκοπή όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω με αριθμούς

Μπορεί ο τίτλος να είναι τυπικός, θεωρητικός, αλλά δεν παύει  να είναι της καλής απόδοσης που έχει η Ρεθυμνιώτικη  ομάδα,  η οποία βρίσκεται στην κορυφή ου βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς, έχει κερδίσει 6 φορές, έχει φέρει 2 ισοπαλίες ενώ δεν γνωρίζει τι πάει να πει ήττα.

Γκολ δέχθηκε  στη Νέα Αλικαρνασσό έπειτα από 6 αγώνες ή 491 λεπτά

Χανιωτάκης  και Κολοβούρης  είχαν να δεχθούν γκολ από το 52ο λεπτό του αγώνα Επισκοπή – Πανακρωτηριακός 2-2.

Έκτοτε, πέρασαν 6 αγώνες με Ρεθυμνιακό (0-2), ΑΟΑΝ (1-0), ρεπό, Πόρο (0-1), Γιούχτα (2-0) και φτάσαμε στην 9η αγωνιστική για να δεχθουν γκολ από τον Κοντογιάννη του Ηροδότου στο 53ο λεπτό. Πέρασαν δηλαδή 491 λεπτά για να πανηγυρίσει αντίπαλη ομάδα τέρμα κατά της Επισκοπής.

Συμμετοχές ποδοσφαιριστών

Ο Γιάσμινκο Βέλιτς έχει χρησιμοποιήσει όλους τους ποδοσφαιριστές που έχει στο ρόστερ του και στους τρεις θεσμούς ωστόσο στο πρωτάθλημα ο μοναδικός που δεν έχει αγωνιστεί είναι ο τρίτος τερματοφύλακας Γιάννης Μανιαδάκης. Όλοι οι υπόλοιποι μετρούν τουλάχιστον από μία συμμετοχή και πάνω (Κολοβούρης, Διγκόζης).

Οι 23 παίκτες που έχουν χρησιμοποιηθεί
Γιώργος Χανιωτάκης, Ανδρέας Κολοβούρης, Βλάσης Ανδρικόπουλος, Δημήτρης Μυρθιανός, Κώστας Λίμα, Νίκος Καλογεράκης, Μιχάλης Καρβουνιάρης, Λούκα Κούνστιττς, Ντιόγκο Μπρίτο, Νίκος Χαλκιαδάκης, Μανώλης Φουκαράκης, Νάνι Τιάγκο, Μπράνισλαβ Νίκιτς, Βαγγέλης Ξεπαπαδάκης, Νικόλας Διγκόζης, Δημήτρης Πολυχρόνης, Φάμπιο Μαρτίνς, Δημήτρης Σουμπασάκης, Αλέξανδρος Ζαφειράκης, Μανώλης Γκελοσάνι, Άγγελος Γκιόκας, Θοδωρής Τσιριγώτης, Σωτήρης Πίσπας.

• Γιάννης Μανιαδάκης (1 συμμετοχή στο κύπελλο ΕΠΣΡ)

Οι πρώτοι σκόρερ της Επισκοπής

Στη σχετική λίστα υπάρχουν ωστόσο πρώτοι  6 ποδοσφαιριστές που έχουν πετύχει από 2 τέρματα.

Η Επισκοπή έχει την καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα (15) και έχει δεχθεί τα λιγότερα γκολ (6) μαζί με τον Ηρόδοτο.

Από 2 γκολ: Τσιριγώτης, Πολυχρόνης, Νίκιτς, Πίσπας, Φάμπιο, Νάνι.
Από 1 γκολ: Γκιόκας, Μπρίτο, Λίμα

14 Επίσημα ματς σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο Ελλάδος και Ερασιτεχνών

Έχει ενδιαφέρον να τονίσουμε ότι στα 14 επίσημα ματς που έχει δώσει η Επισκοπή στην φετινή περίοδο (3 κυπέλλου Ελλάδας, 3 κυπέλλου ΕΠΣΡ και 8 πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής), μετρά 11 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα (στο κύπελλο Ελλάδας με 1-2 από τα Τρίκαλα).