Ήττα του Πλατανιά από την Δόξα Δράμας

Ο Πλατανιάς δεν κατάφερε να αντιδράσει μετά την εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης και σήμερα ηττήθηκε με σκορ 1-3 από τη Δόξα Δράμας στα Περιβόλια…

Φάσεις και Γκολ

22’ Εκτέλεση κόρνερ από Ποζατζίδη η μπάλα φτάνει στον Καραγκούνη το γυριστό σουτ του οποίου περνά άουτ.
32’ Ο Μένκα αποκρούει εντυπωσιακά το γυριστό σουτ από τον Νίλι, ο οποίος πήρε την μπάλα από τον Λουκίνα
36’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Πλέγα με τον Γκοτ εκτός εστίας, η μπάλα περνά άουτ
40’ Σουτ με δύναμη του Ιωαννίδη η μπάλα φεύγει λίγο έξω από τα δοκάρια του Γκοτ
41’ Ξαφνικό σουτ του Μιγκέλ άουτ.
42’ (1-0) Ο Λουκίνας κόβει την μπάλα για τον Νίλι ο οποίος προσποιείται και με ένα εξαιρετικό πλασέ ανοίγει το σκορ
45’ (1-1) Ο Κρητικός εκτελεί φάουλ με την μπάλα από τις κόντρες να πηγαίνει στον Ρόβα ο οποίος από κοντά νικά τον Γκοτ
57’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Μποσέτι να αστοχεί με εξ επαφής κεφάλια μετά τη σέντρα από τον Ποζατζίδη
58’ Γέμισμά του Νίλι, η κεφαλιά από το Λουκίνα φεύγει άουτ
64’ Νέα μεγάλη φάση για τον Πλατανιά. Από το γύρισμα του Λεϊρία, ο Νίλι στην πορεία της μπάλας, από κοντινή θέση πλασάρει άουτ
66’ Μεγάλη φάση για τη Δόξα. Ο Ρόβας παίρνει τη μπαλιά του Αργυρόπουλου και βγαίνει απέναντι στον Γκοτ, πλασάρει παράλληλα προς την εστία, ο Ιωαννίδης με προβολή δε μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
75’ (1-2) Αντεπίθεση για τη Δόξα με τον Χάμοντ να πασάρει για τον Κρητικό που από κοντά νικά τον Γκοτ
84’ Κόρνερ από τον Λεϊρία, κεφάλια του Μιγκέλ άουτ.
90+3’ (1-3) Ο Καραγκούνης ανατρέπει τον Ιωαννίδη, με τη Δόξα να κερδίζει πέναλτι. Ο Ιωαννίδης ευστοχεί διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας). Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας) – Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας). 4ος διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου).

Κίτρινες κάρτες: Καραγκούνης (30’), Ιωαννίδης (41’), Ποζατζίδης (50’), Αργυρόπουλος (65’), Λεωνιδόπουλος (73’)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Νιαυραδάκης (79’ λ.τρ. Πουρζιτίδης), Ρεβυθόπουλος, Σαάντο, Ουές (60’ Λεϊρία), Ποζατζίδης (71’ Λεωνιδόπουλος), Καραγκούνης, Μποσέτι, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας.

Δόξα Δράμας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Σιώπης (81’ Παρασκευάς), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65’ Αργυρόπουλος), Πλέγας, Κρητικός, Ρόβας (84’ Περέγιο), Χάμοντ, Ιωαννίδης.