Ο Αστέρας Ρεθύμνου από το πρώτο ημίχρονο εξασφάλισε τη νίκη με το Γεράνι

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ και συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό και μετά από κόντρα μέσα στην περιοχή, ο παπαδομανωλάκης με ψιλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0.

Από το πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας μας εξασφάλισε τη νίκη αφού πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με τον Παπαδομανωλάκη, προηγήθηκε με 3-0 ημίχρονο και τελικά νίκησε με 4-1 τον Ποσειδώνα Γερανίου για τη 16η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΡ.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Παπαδομανωλάκης που πέτυχε δύο γκολ ενώ έδωσε και μια ασίστ, με όλη την ομάδα να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση αφού δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες. Το άλλο γκολ το πέτυχε ο Τάκα, ο οποίος είχε εξαιρετική παρουσία στον αγώνα.

Στο 13′ η μπάλα έφτασε στον Παπαδομανωλάκη, εκείνος έκανε το σουτ, η μπάλα σταμάτησε στον αμυντικό αρχικά και στη συνέχεια ο Παπαδομανωλάκης με δεύτερο σουτ έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια ο Αστέρας έλεγξε πλήρως τον ρυθμό του αγώνα και μάλιστα στο 26′ έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία σε μακρινό σουτ του Ρότζεν που πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα ήρθε και το 3ο γκολ όταν Παπαδομανωλάκης άλλαξε τη μπάλα με τον Τάκα, με τον τελευταίο να βγαίνει στα πλάγια εντός περιοχής και με ωραίο πλασέ να ανεβάζει το σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας μας ήταν καλύτερος και έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Τάκα και Μαρίνοφ για να ανεβάσει το σκορ. Ο Ποσειδώνας μείωσε στο 72′ με πέναλτι του Παπιομίτογλου. Συγκεκριμένα ένα λεπτό πριν ο Σκουλουφιανάκης υπέπεσε σε πέναλτι απάνω στον Λέσι. Ο Παπιομίτογλου έστησε τη μπάλα και μείωσε σε 3-1.

Στο 82′ ο Αστέρας πέτυχε και 4 ο γκολ όταν οΠολυμίλης μπήκε από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, περίμενε την κατάλληλη στιγμή και έδωσε στον Ρότζεν που με αριστερό πλασέ έκανε το τελικό 4-1.