Άντεξε για ένα ημίχρονο στη Σοχώρα, ο Ο.Φ. Αρμένων

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ρεθυμνιακός έβαλε γκολ μόλις στο 1ο λεπτό όταν ο Σωπασής από τα δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Σηφακάκης με προβολή άνοιξε το σκορ.

Ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο ήταν ο Ο.Φ.Αρμένων στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα με τον Ρεθυμνιακό όπου και έχασε με 7-1 για την 15η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΡ.

Ο Ο.Φ. Αρμένων ήταν μέσα στο παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο που και έχανε με 1-0 αλλά στο 2ο μέρος δέχθηκε πολύ γρήγορα το γκολ και από εκείνο το σημείο και μετά έχασε τη συγκέντρωση της με από αποτέλεσμα ο αγώνας να λήξει με 7-1.

Να σημειωθεί ότι ο Ο.Φ. Αρμένων έπαιξε με παίκτη λιγότερο από το 81′ μετά τον τραυματισμό του Παναγιώτη Γασπαράκη, καθώς η ομάδα μας δεν διέθετε άλλη αλλαγή.

Παρά το αρχικό σοκ οι παίκτες του Ο.Φ.Α. σιγά σιγά ισορρόπησαν το παιχνίδι και μάλιστα στο 20ο λεπτό έχασαν μια καλή ευκαιρία, όταν ο Καργάκης γύρισε τη μπάλα αλλά ο Γασπαράκης δεν την πρόλαβε για να γίνει απειλητικός.

Στη συνέχεια ο Ρεθυμνιακός πήρε πάλι τα ηνία του παιχνιδιού αλλά όποτε πήγαινε για γκολ έβρισκε μπροστά του τον Επαμεινώνδα Κολυβάκη ο οποίος όποτε χρειάστηκε κράτησε το σκορ στο 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο αφού ο Ρεθυμνιακός σκόραρε νωρίς.

Συγκεκριμένα στο 47′ ο Σωπασής μπήκε ανάμεσα στους αμυντικούς του Ο.Φ.Α., τσίμπησε τη μπάλα και κέρδισε πέναλτι από τον Μοσχονά. Την εκτέλεση ανέλαβε ένα λεπτό αργότερα ο Γαβαλάς ο οποίος κέρδισε τον Κολυβάκη αν και έπεσε καλά.

Στο 51′ ο Λαζίδης από τα αριστερά έβγαλε τη σέντρα και ο Σηφακάκης ανενόχλητος με κεφαλιά έκανε το 3-0.

Στο 66′ ο Λαζίδης σημάδεψε το δοκάρι ενώ στο 69 ο λεπτό και μετά απο κόρνερ για τον Ρεθυμνιακό, ο Ματαραγκάσι πήρε τη κεφαλιά, εκείνη σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης από κοντά με πλασέ έκανε το 4-0.

Στο 70′ ο Ο.Φ.Α. σκόραρε όταν ο Σήφης Κολυβάκης έπαιξε με 1-2 με τον Καργάκη και εκείνος με σουτ μείωσε σε 4-1.

Στο 73′ ο Βρεττός έδωσε την ασίστ και ο Ματαραγκάσι με ψηλοκρεμαστό σουτ σημείωσε το 5-1.

Στο 82′ ο Βρεττός έδωσε την ασίστ και ο Τζουγανάκης σημείωσε το 6-1.

το 88′ και μετά από προσωρινή απόκρουση του Μιχαηλίδη, ο Βρεττός γύρισε στον Σηφακάκη και εκείνος με την μια έκανε το 7-1.