Εύκολη νίκη για τους παίδες του Ρεθύμνου-Δύσκολη νίκη για τους παίδες Ηρακλείου

Με 5-1 κέρδισαν οι Παίδες Ρεθύμνου την αντίστοιχη του Λασιθίου
Με το ευρύ 5-1 κέρδισαν οι παίδες Κ-14 Ρεθύμνου την αντίστοιχη του Λασιθίου στο γήπεδο KIDO,

Για την Ρεθυμνιώτικη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 2΄ο Εμιλιάνο,στο 3΄και 24΄ο Λέκα,ο Τραιτοράκης στο 50΄ και ο Πεκίνι στο 69΄.Για το Λασίθι μείωσε στο 57΄ο Λούσι.

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι της Μικτής Παίδων του Ηρακλείου με την αντίστοιχη των Χανίων που έγινε στο γήπεδο του Αλμυρού.

Το Ηράκλειο επικράτησε 3-2 με γκολ στην εκπνοή (!) και πρέπει να σημειώσουμε πως τα παιχνίδια έχουν διάρκεια 70 λεπτά…

Το 1-0 πέτυχε για το Ηράκλειο στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ντίσα. Άμεση ήταν η απάντηση από τα Χανιά αφού το 1-1 έγινε στο 5΄με γκολ που πέτυχε ο Πλανάκης. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο και φτάσαμε στο τελευταίο τέταρτο που ήταν δραματικό: Το 2-1 για το Ηράκλειο πέτυχε στο 58΄ ο Διβάνης αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τρία λεπτά πριν το τέλος (στο 67΄) με σκόρερ τον Σταματάκη. Τη λύση για το Ηράκλειο έδωσε ο Καλαϊτζάκης με γκολ στην εκπνοή για το τελικό 3-2…