Δόξα Πλατανέ:΄΄Λύγισε΄΄ από τα προβλήματα και την ατυχία η ομάδα μας

«ΛΥΓΙΣΕ» ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ
Η ατυχία και τα απρόοπτα προβλήματα είχαν σαν αποτέλεσμα την ήττα της ομάδας μας με 3-0 από την Επισκοπή Κ19, εκτός έδρας, μένοντας εκτός συνέχεια του Κυπέλλου Ερασιτεχνών (1-0 το πρώτο ματς στα Μισίρια).

Η Δόξα Πλατανέ μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, έχοντας διπλό δοκάρι μόλις στο 3ο λεπτό με τους Μπαξεβάνη και Καργάκη. Όμως, κόντρα στην ροή του αγώνα, οι γηπεδούχοι με τον Καφετζή πήραν προβάδισμα με 1-0 (17’). Το επόμενο δεκάλεπτο η ατυχία χτύπησε την πόρτα της ομάδας μας, με τον Στέλιο Δελήμπαση να αποχωρεί πρώτος ως τραυματίας (20’) και τον Στέλιο Μπαξεβάνη να ακολουθεί στο 27’. Παρ’ όλα αυτά, στη συνέχεια, δημιούργησε τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση, με τον Ανυφαντάκη να αστοχεί δις. Στο 68’ ο Καφετζής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ στο 86’ η Δόξα Πλατανέ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Παλιεράκη. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τζωρτζινάκης στο 89’.

Η διαιτησία: Γρύλλης, Σαρής, Πατελάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ Κ19 (Ν. Καραδάκης): Μπερβανάκης, Φραγκιαδάκης (78′ Κανανάι), Αγγελόπουλος, Τσιλεδάκης, Ταϊτοράκης, Αλεξάκης, Μέτα, Μεργέμογλου (90′ Νιώρας), Τζωρτζινάκης, Πεκίνι, Καφετζής.
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μ. Δεληγιαννάκης): Παλιεράκης, Ξενοκαλάκης, Λάριος, Μιχελιδάκης, Μαγιάφας, Δελήμπασης (20′ Θωμάκος), Κοσκινάς (78′ Παλάσης), Σεφουλάι, Μαγάκης, Καργάκης, Μπεξβάνης (27′ Ανυφαντάκης, 86′ Πολιουδάκης).